Infolinia 608 817 115

Francuskie perfumy - najczęściej zadawane pytania cz. IV

Francuskie perfumy - najczęściej zadawane pytania cz. IV
Zapraszamy na kolejną część naszego poradnika. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące francuskich perfum.

Kiedy najlepiej testować francuskie perfumy?

Najlepiej robić to rano. Powodów jest kilka. Przede wszystkim jesteśmy wypoczęte, a nasz zmysł węchu jest „świeży”. Podobnie w perfumerii tuż po jej otwarciu, nie unoszą się jeszcze zapachy innych perfum, testowanych przez klientów. Mieszanie się różnych aromatów zdecydowanie nie ułatwia wybrania odpowiedniego dla siebie zapachu. Pamiętaj, aby perfumy testować na skórze. Dany produkt inaczej zgrywa się z naszym naturalnym PH, a inaczej wybrzmi na blotterze.

Jak prawidłowo używać francuskich perfum?

Przede wszystkim z umiarem. Nierzadko zdarza się, że osoby przesadzają z ich ilością. Często jest to efekt przyzwyczajenia się do własnego zapachu. Nie czujemy go, w przeciwieństwie do osób z naszego otoczenia. Francuskie perfumy aplikujemy na czystą skórę. Najlepiej z odległości 10 – 20 cm, najlepiej przed założeniem odzieży. Pamiętaj, aby nie pocierać spryskanych miejsc! To może spowodować „zniszczenie” zapachu.

Czy woda kolońska a woda po goleniu to to samo?

Nie. Te dwa produkty różnią się od siebie zawartością olejków zapachowych. W wodzie kolońskiej rozpuszcza się olejki zapachowe o stężeniu 3-5% w 70-80% alkoholu. Dlatego też ma ona charakterystyczny, długo utrzymujący się zapach. Dzisiaj woda kolońska jest stosowana zamiennie z nazwą „woda toaletowa”. Natomiast woda po goleniu posiada najlżejszą formę koncentratu olejków zapachowych, dlatego ich woń jest tak ulotna. Produkowana jest z myślą o mężczyznach, do stosowania po goleniu twarzy. Dlatego też dodawane są do niej substancje łagodzące i nawilżające, takie jak np. gliceryna, które mają na celu zapobiec nadmiernemu pieczeniu skóry.

Jak długo powinien utrzymywać się zapach?

Oczywiście zależy to od rodzaju zapachu, a przede wszystkim jego stężenia. Wyróżniamy wody perfumowane, wody toaletowe, wody kolońskie i mgiełki. Różnią się one od siebie zaperfumowaniem. Tak więc woda perfumowana zawiera największe stężenie olejków zapachowych i będzie się utrzymywała minimum 6-8 godzin, woda toaletowa ok. 3-4 godziny. Istotny jest również rodzaj zapachu. Te bardziej orientalne, cięższe będą wyczuwalne dłużej od tych lżejszych – cytrusowych, zielonych itp.

Czy można używać francuskich perfum na włosach?

Włosy doskonale pochłaniają i oddają zapachy. Warto na nie nanieść odrobinę ulubionych francuskich perfum. Nie przesadzaj jednak z ich ilością, ponieważ zawierają alkohol i może to spowodować ich przesuszenie. Najlepiej rozpylić mgiełkę zapachu w powietrzu i przejść przez nią. Zapach osiądzie również na ubraniach. Ten sposób sprawdza się zwłaszcza w przypadku aplikacji ciężkich, mocnych zapachów. Niektóre firmy produkują francuskie perfumy przeznaczone do aplikowania na włosy. Posiadają one specjalnie dobraną formułę, która charakteryzuje się mniejszą zawartością alkoholu bądź też jego brakiem. Wówczas są znacznie bezpiecznie dla struktury włosa.
 
Mamy nadzieję, że znalazłaś odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Jeśli nie - zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów z tego cyklu.