Infolinia 608 817 115

Francuskie perfumy - najczęściej zadawane pytania cz. II

Francuskie perfumy - najczęściej zadawane pytania cz. II
Perfumowe mity i fakty. Niezbędnik dla każdego, kto kupuje francuskie perfumy dla siebie i najbliższych.
Zapraszamy na drugą część naszego poradnika.

Czy cena gwarantuje jakość?

Z tym bywa różnie. Należy pamiętać, że cena francuskich perfum to nie tylko koszt ich produkcji. Płacimy również za flakonik, ale przede wszystkim za działania marketingowe. Jeśli dana firma opłaca do sygnowania swoim nazwiskiem znana osobę: aktorkę, piosenkarkę, modelkę itp., takie produkty mogą być znacznie droższe. Pamiętaj jednak, że to nie cena decyduje o jakości. Na rynku jest wiele zapachów w atrakcyjnych cenach, może niezbyt znanych, ale za to pięknych, unikatowych i przede wszystkim trwałych. Wybierasz zapach dla siebie czy na prezent? Nie kieruj się ceną. Pamiętaj, że w przypadku perfum istotny jest przede wszystkim zapach i to na to zwracamy uwagę. Zastanów się nad zakupem odpowiedników, które nierzadko są nawet trwalsze od oryginałów, a jednocześnie pachną niemal identycznie. Takie zapachy znajdziesz w Magii Perfum.

Ile zapachów można testować jednocześnie?

Wybór francuskich perfum to proces i w żadnym wypadku go nie przyspieszaj, aby nie popełnić błędu. Im więcej zapachów powąchasz, tym trudniej będzie Ci je odróżnić. Wybranie odpowiedniego zapachu jest warte każdej poświęconej minuty. W czasie jednej wizyty w perfumerii testuj maksymalnie trzy zapachy.

Czy kawa faktycznie neutralizuje zapach francuskich perfum?

To dość powszechny mit, a wiele perfumerii zdecydowało się nawet na postawienie pojemniczków z kawą na działach perfumeryjnych. Niestety nie jest to prawda. Kawa ma swój zapach, często dość „wyraźny” i „mocny”. W żaden sposób nie anuluje aromatów testowanych francuskich perfum. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyjście na świeże powietrze i zafundowanie sobie krótkiego spaceru. Wówczas po 10 - 15 minutach możesz wrócić do perfumerii i potestować kolejne zapachy.

Nie znam danego zapachu i nie jestem pewien czy będzie mi odpowiadał, co zrobić?

Najlepsze wyjście to wizyta w perfumerii i poznanie zapachu. Jeśli jednak chcesz poznać go „na spokojnie” w zaciszu domowym i dobrze go przetestować – poproś o próbkę. Warto również poszukać ich w sieci i zakupić różne. Dać sobie czas. Rozwiązaniem są również lane perfumy. Są znacznie tańsze, doskonale oddają zapachy. Występują w różnych pojemnościach. Dostępne są także próbki.

Odnoszę wrażenie, że francuskie perfumy w domu pachną na mnie inaczej niż w perfumerii, co się dzieje?

Testowanie zapachów w perfumerii nie jest łatwe ze względu na  „towarzyszące” aromaty. Wiele osób korzysta z testerów, a ich aromaty mieszają się. Już na samym wejściu do perfumerii czujesz rożne zapachy. Te z kolei mogą „zakłócić” odbiór testowanych przez ciebie propozycji,. Dlatego najlepszym sposobem jest poproszenie o odlewkę zapachu albo próbkę, którą możesz zabrać do domu i tam na spokojnie „ponosić” zapach. Warto również zamówić próbkę perfum.

Czym jest piżmo?

To dość często stosowany składnik w francuskich perfumach uznawany jest za afrodyzjak. Piżmo to po prostu wydzielina z gruczołów okołoodbytniczych piżmowca syberyjskiego. Chociaż substancję tę pozyskuje się również od innych zwierząt. Popularne jest również tzw. piżmo syntetyczne, które jest po prostu związkiem chemicznym. Czyste piżmo nie pachnie zbyt przyjemnie. Przypomina amoniak. Z kolei rozcieńczone kojarzy się z szarym mydłem i świeżością. W perfumach używane jest do podbijania zapachu. Sprawia, że zapach staje się wyrazisty, intensywny.
Mamy nadzieję, że znalazłaś odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Jeśli nie - zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu z tego cyklu.