Infolinia 608 817 115

Francuskie perfumy - najczęściej zadawane pytania cz. III

Francuskie perfumy - najczęściej zadawane pytania cz. III
Nurtują Cię pytania związane z zapachami? Do tej pory nie znalazłeś na nie odpowiedzi? Oto trzecia część naszego poradnika.
Francuskie perfumy to temat rzeka, który niesie za sobą wiele pytań i zagadek. Związane są one nie tylko z trwałością samych pachnideł, ale również z zasadami ich przechowywania bądź też sprawdzonymi sposobami na najbardziej udany perfumowy zakup. Ten wbrew pozorom nie jest taki łatwy.

Czy francuskie perfumy mają datę ważności?

Oczywiście, że tak! Zależy to od marki, zapachu itp. Najczęściej jest to czas od roku do trzech, ale zdarzają się również takie, które mają 5 lat trwałości od ich otwarcia. Najczęściej nie zwracamy na to uwagi, lecz warto obserwować nasze flakoniki. Szczególnie te, które są w naszej kolekcji naprawdę długo. Jeśli zmianie ulega kolor cieczy bądź odnosisz wrażenie, że zapach nie jest już taki jak poprzednio, tj. pachnie słabiej, jest bardzo zmieniony – może to świadczyć o tym, że francuskie perfumy się przeterminowały. Aby uniknąć ich szybszego zepsucia, pamiętaj o odpowiednim ich przechowywaniu. O najlepszych sposobach pisaliśmy w poprzednich artykułach z tej serii.

Czy można przedłużyć trwałość francuskich perfum?

Trwałość francuskich perfum można przedłużyć, poprzez stosowanie produktów pielęgnacyjnych z tej samej linii zapachowej. Najczęściej spotykane to mleczka, balsamy do ciała, żele pod prysznic, mgiełki odświeżające itp. Dla Panów są to balsamy i wody po goleniu itp. Wiele firm sprzedaje francuskie perfumy w zestawach prezentowych. Nie tylko wygląda to oryginalnie i ciekawie, ale jednocześnie produkty z tej samej kolekcji pozwalają na przedłużenie trwałości zapachu.

Czy francuskie perfumy powodują przebarwienia?

Niestety czasami tak może się zdarzyć, zwłaszcza u osób ze skóra wrażliwą. Jeśli taką masz – powinnaś szczególnie na to uważać. Pamiętaj, aby po spryskaniu ciała perfumami, nie wystawiać tych miejsc na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Natomiast jeśli chodzi o ubrania, niektóre z zapachów, szczególnie, które mają dość intensywny, ciemny kolor mogą powodować odbarwienia. Odzieży zatem nie powinno się perfumować, chyba, że specjalnie przeznaczonymi do tego produktami. Francuskie perfumy zawierają alkohol, który niekorzystnie działa na tkaniny, zwłaszcza te delikatne jak np. jedwab.

Czy kobiety mogą używać męskich francuskich perfum?

Oczywiście, że tak! Wiele kobiet lubi zapachy zawierające „męskie” nuty, nie tylko na swoich wybrankach, ale również na sobie! Dlatego wiele firm zdecydowało się na wprowadzenie zapachów typu „unisex”. Takie francuskie perfumy łączą ze sobą nuty odpowiednie zarówno dla kobiet i mężczyzn. Przez co zapach jest uniwersalny, a jednocześnie na każdej osobnie pachnie zdecydowanie inaczej, sprawiając, że jest to niezwykle ciekawa i unikatowa kompozycja.
 
Mamy nadzieję, że znalazłaś odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Jeśli nie - zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu z tego cyklu.