Infolinia 608 817 115

Niezwykła pora roku, czyli czym pachnieć zimą?

Niezwykła pora roku, czyli czym pachnieć zimą?

Świadomość Polaków odnośnie zapachów stale rośnie. Chcemy wybierać coraz to lepsze zapachy, dopasowywać nuty zapachowe i komponować swój styl także w oparciu o perfumy. Zima to niezwykła pora roku, która wymaga nietypowego zapachu. Czym najlepiej pachnieć, gdy świat tonie w bieli?

Nuta korzenna

Zimą jest zimno – banalne zdanie, które w doskonały sposób może posłużyć nam do wyboru nut zapachowych. Wśród perfum najlepiej sprawdzą się zapachy, które „ogrzewają”. Jedną z takich nut jest nuta korzenna. Kategoria oparta na przyprawach takich jak cynamon czy kmin rzymski. Niezwykła kompozycja, która sprawi, że poczujesz się wyjątkowo w mroźne dni.

Nuta cytrusowa

Nie można wyobrazić sobie zimy bez cytrusów. Co do perfum warto szukać niezwykłych połączeń między różnymi zapachami. Z pewnością nuty cytrusowe sprawią, że poczujesz się cieplej, a Twoje samopoczucie poprawi się zdecydowanie. Unikaj raczej perfum z tej nuty o właściwościach orzeźwiających, zastępując je połączeniami, choćby z goździkami i cynamonem.

Nuta tytoniowo-skórzana

Ciepłe, niszowe zapachy o niebywałym aromacie. Dość trwałe, trudne do spotkania w regularnych sklepach. Opierają się na korzennych połączeniach, przy wyraźnie odczuwalnym zapachu zwierzęcym i tytoniu. Są ostre i rozgrzewające. Polecane raczej dla mężczyzn.

Oczywiście, możliwości jest wiele, jak i wiele jest gustów, o których się nie dyskutuje. Warto jednak poznać więcej nut i przyłożyć się do wyboru perfum na zimę. Istnieje mnóstwo zapachów pośrednich, jednak w ten wyjątkowy czas można postawić na oryginalność i dać się poczuć czymś niezapomnianym.