Infolinia 608 817 115

Kwiat lotosu

Kwiat lotosu
Najbardziej wyróżniającym się zapachem wśród perfum znanych marek jest woń kwiatu lotosu. W kulturze wschodniej symbolizuje on czystość, piękno i boskość. Kwiaty te rosną w mulistych rzekach i jeziorach, mimo to ich liście zawsze pozostają czyste. Występują w kolorze czerwonym, różowym lub białym.

Ekstrakt pozyskiwany z kwiatu lotosu ma wszechstronne zastosowanie w kuchni, medycynie, a także w branży kosmetycznej czy perfumeryjnej.
Zapach lotosu jest delikatny, subtelny oraz pudrowy z lekkim akcentem słodyczy. Przez wielu mężczyzn uznawany jest za niezwykle kobiecy. Kobietom kojarzy się z odpoczynkiem i chwilą dla siebie, dzięki czemu sprawia, że przenosimy się w świat ciszy i relaksu dla ciała oraz duszy.
Zapach kwiatu lotosu długo utrzymuje się na skórze, jest często wykorzystywany w perfumach przeznaczonych dla nowoczesnych, pewnych siebie kobiet.

Zapach lotosu wspaniale prezentuje się w połączeniu z owocami, np. osłodzony aromatem melona oraz ananasa. Świetnie współgra z nutą zielonej herbaty nadając łagodny zapach perfumom. Często można go również wyczuć w towarzystwie kwiatu orchidei.

Słynne perfumy z zapachem lotosu:

Versace Bright Crystal
Calvin Klein Euphoria
KENZO L´Eau Kenzo Pour Femme

Kwiat lotosu jest niezwykle ciekawą rośliną, często wykorzystywaną w kuchni jako dodatek do potraw, ale również jako samodzielna przekąska. Dodatkowo jest chętnie fotografowany, przez jego zdolność do samoczyszczenia się liści. Perfumy zawierające ekstrakt z lotosu są często wybierane na prezent.