Infolinia 608 817 115

Kilka kroków, aby wybrać idealne perfumy dla siebie …

Kilka kroków, aby wybrać idealne perfumy dla siebie …

Jak wybrać perfumy dla siebie?

 

Wybór perfum jest niezwykle trudny.

Perfumy są trudne do wypróbowania, bo choć wykonujemy test nadgarstka, to należy pamiętać, że na skórze w trakcie dnia zapach będzie zachowywał się inaczej.

 

Podpowiadamy kilka kroków, aby skutecznie wybrać dobre perfumy i nie stracić pieniędzy.

  • KROK 1

Przede wszystkim nasze upodobania. Przed pójściem do sklepu powinniśmy wiedzieć jakie perfumy z tych, które znamy nam się podobają oraz jak mają pachnieć te nowe. Nie chodzi tu o konkretny zapach, ale o pewne nuty zapachowe, ulubione przez nas w różnych sytuacjach.

  • KROK 2

Przede wszystkim chodzi o to, abyś mógł określić na jakie okazje potrzebujesz perfum. Nie istnieją perfumy uniwersalne, które sprawdzą się na wypad z kumplami, rozmowę o pracę i randkę w luksusowej restauracji, a wszystko to niezależnie od pory roku. Dlatego warto, abyś wiedział na jakie okazje głównie potrzebujesz nowego flakonu.

  • KROK 3

Perfumeria. Wybierz się do sklepu, ale pamiętaj o kilku zasadach. Po pierwsze powinieneś zorientować się po opisie w jakich mniej więcej markach i produktach możesz się poruszać. Po drugie nie spryskuj nadgarstka od razu. Zawsze więc najpierw korzystaj z blottera. Nie próbuj więcej niż 4 zapachów podczas jednej wizyty. Po kilku próbach już i tak nie będziesz czuł, który z nich rzeczywiście pachnie tak, jak byś chciał.

  • KROK 4

Jeżeli zainteresował Cię jakiś zapach, najlepiej spróbuj poprosić o jego próbkę. Nie wszystkie perfumerie się zgadzają i nie wszystkie marki udostępniają swoje próbki. Z tego powodu możesz wykorzystać z zakupu próbek perfum. Dzięki temu będziesz mógł przetestować je w dogodnych warunkach, na ciele i w różnych sytuacjach. Jeżeli po takim teście jesteś zadowolony to znak, że możesz kupować cały flakonik.

Wybór perfum nie należy do łatwych, ale jest niezwykle przyjemny. Dobry zapach pobudza nasze zmysły, zły zaś potrafi drażnić i sprawiać, że będziemy poddenerwowani. Dlatego właśnie powinieneś szukać odpowiednich perfum, które pozwolą Ci być lepszą wersją samego siebie.