Infolinia 608 817 115

Fakty i mity na temat perfum

Fakty i mity na temat perfum
Fakty i mity na temat perfum

Na temat używania perfum istnieje wiele teorii. Na pewno kojarzycie opinie, że kawa neutralizuje zapach, zastosowanie balsamu do ciała przedłuża woń perfum, a poranki to najlepsza pora na testowanie nowego zapachu. Postanowiliśmy zweryfikować najpopularniejsze teorie na temat perfum.

Czy kawa rzeczywiście neutralizuje zapach perfum?

Obecnie w większości drogerii możemy zauważyć pojemniki z ziarnami kawy. Przyjęło się, że powąchanie zapachu świeżych ziaren kawy „anuluje” poprzednie zapachy, dzięki czemu można wąchać kolejne zapachy. Niestety jest to mit. Nasze receptory węchowe tak nie działają. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest krótki spacer na świeżym powietrzu.

Aplikacja perfum na nawilżone ciało przedłuża ich trwałość

Nałożenie balsamu lub krem do ciała może przedłużyć trwałość zapachu. Na suchej skórze zapachy szybciej się ulatniają, dlatego warto jej pomóc w taki sposób. Niezależnie od tego czy stosujemy droższe czy tańsze perfumy, zapach unosi się praktycznie tak samo długo. Na jego trwałość wpływają inne niż cena czynniki.

Perfumy należy przechowywać w łazience

Kwestia odpowiedniego przechowywania perfum jest kluczowa dla zachowania ich jakości. Większość z nas zapewne trzyma je w łazience. Co nie do końca jest dobrym pomysłem. Duża wilgotność, częste zmiany temperatury wpływają negatywnie na jakość i trwałość ulubionego zapachu. Najlepiej przechowywać je w sypialni, z dala od promieni słonecznych i w stałej temperaturze pomieszczenia.

Data ważności jest nieistotna

Każdy kosmetyk powinien mieć datę ważności, której należy się trzymać. Znajduje się ona najczęściej na spodzie flakonika. Czemu to takie istotne? Data sugeruje kiedy najlepiej zużyć perfumy, mając gwarancję, że nadal będą pachniały tak samo i nie będą powodować żadnych alergii czy podrażnień.

Cena gwarantuje jakość

Ta opinia jest bardzo powszechna, ponieważ na rynku można znaleźć wiele pięknych zapachów w dużo niższej cenie. Miejmy na uwadze, że ceny większości perfum są uwarunkowane nie tylko
popytem, ale również działaniami marketingowymi czy popularnością danego zapachu. Jeśli jakiś zapach skradł nasze serce, nie zważajmy na jego cenę.

Testujmy najwyżej trzy zapachy

Wybór perfum to proces, którego nie należy przyspieszać. Im więcej zapachów powąchamy, tym trudniej będzie nam je od siebie odróżnić i wybrać ten właściwy. Dlatego starajmy się testować maksymalnie trzy zapachu podczas jednej wizyty w perfumerii. Wybór tego odpowiedniego jest wart każdej ilości czasu.

Perfumy powodują przebarwienia

Idea stosowania perfum wyklucza powstawanie alergii i przebarwień. Mogą się one pojawić kiedy narazimy naszą skórę na działanie promieni słonecznych. Czasem podrażnienia również mogą się pojawić, gdy stosujemy naraz wiele kosmetyków. Jeśli chcemy ich uniknąć ograniczmy ich ilość do balsamu i ulubionego zapachu.