Infolinia 608 817 115

Co to są perfumy niszowe?

Co to są perfumy niszowe?
Każda dziedzina sztuki może pochwalić się wyjątkowymi „białymi krukami”, które stanowią wyjątkową wartość. Takie są właśnie perfumy niszowe – jedyne i niepowtarzalne.
Dziedzina perfumiarstwa może pochwalić się wieloma „perełkami”, które są cenne i również często poszukiwane. Są nimi właśnie perfumy niszowe. Osiągają one najwyższą wartość i są tworzone z pasją przez ich autorów. Często niosą za sobą pewną historię. Związane mogą być z podróżą, opowieścią życia autora, niosą za sobą emocje, wspomnienia, wrażenia. Wszystko to zapisane jest za pomocą nut zapachowych. To pewnego rodzaju muzyka, niezwykle prywatna, wręcz intymna, ale wyrażona wyjątkowym i niepowtarzalnym zapachem. Perfumy niszowe są niczym obraz – wyrażają emocje autora, nierzadko jego przeżycia.

Perfumy niszowe - dlaczego są tak wyjątkowe?

Związane jest to nie tylko z indywidualnymi historiami, o których wspominaliśmy wcześniej, ale przede wszystkim z samym procesem produkcji takich zapachów. Proces produkcji perfum niszowych jest wyjątkowo złożony, a co za tym idzie – kosztowny. Ekskluzywny zapach jest zamknięty w wyjątkowym flakonie, który również nierzadko bywa dziełem sztuki. Dlatego też perfumy niszowe są niezwykle drogie, co więcej – znacznie przekraczają cenę nawet najdroższych selektywnych zapachów. Tym samym dostępne są tylko dla wybranej grupy odbiorców. Perfumy niszowe produkowane są również na dużo mniejszą skalę. Stworzenie danego zapachu może trwać nawet latami. To również wpływa na to, że są one tak rzadkie i niespotykane.

Perfumy niszowe - gdzie je można kupić?

Z pewnością nie w pierwszej lepszej drogerii. Takie zapachy nie są też „hucznie” reklamowane przez osoby znane z telewizji, kina, świata mody itp. Perfumy niszowe są tworzone na bazie naturalnych składników. Zawierają bardzo rzadkie nuty zapachowe, które są niebanalnie połączone, starannie wyselekcjonowanie. Znajdziesz je w wybranych, bardzo dobrych perfumeriach, również w perfumeriach internetowych takich jak: Magia Perfum. Dzięki takim zapachom z pewnością się wyróżnisz.

Perfumy niszowe – przykłady zapachów damskich

Niekiedy mamy wrażenie, że większość miasta pachnie zapachem podobnym do naszego. Zwłaszcza, jeśli w danej chwili dana kompozycja jest wyjątkowo popularna. Postawienie na perfumy niszowe damskie z pewnością sprawi, że ten kłopot zniknie. Oto przykłady takich zapachów dla Pań:

Perfumy niszowe - przykłady zapachów dla Panów

Starannie wyselekcjonowane zapachy dla mężczyzn również mogą być idealnym dodatkiem do codziennej stylizacji. Jednocześnie sprawiając, że stanie się on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Oto przykłady - perfumy niszowe męskie:

Perfumy niszowe – unisex

Czy wiesz, że istnieją tzw. Uniwersalne perfumy? To znaczy takie, które może używać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Oczywistym jest, że takie perfumy niszowe unisex inaczej rozwijają się na każdej skórze i mogą przybrać zupełnie nowe oblicze. Oto kilka kultowych perfum niszowych unisex.

Dla kogo są perfumy niszowe?

Przede wszystkim dla osób odważnych, które pragną się wyróżniać
z tłumu. Dla tych, którzy szukają wyzwań, chcą pachnieć intrygująco, przyciągać uwagę innych, a przede wszystkim stawiają na oryginalność. Zapachy niszowe potrafią być bardzo drogie, ale wśród nich znajdą się również i takie perełki, które nie zrujnują portfela. Ponadto warto zainwestować w zamienniki perfum, które są równie trwałe, a także przystępne cenowo.