Infolinia 608 817 115

Co szkodzi perfumom, czyli na co musimy uważać przy ich przechowywaniu?…

Co szkodzi perfumom, czyli na co musimy uważać przy ich przechowywaniu?…

Nawet najdroższy i najpiękniejszy zapach nie będzie nam długo służył, jeśli nie zadbamy o sposób jego przechowywania. Warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą mieć kluczowy wpływ na trwałość naszych perfum.

Temperatura

Wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na nie tylko na zapach perfum, ale również na ich wygląd. Jeśli używamy ich na codzień, to przygotujmy sobie specjalne miejsce w domu, w którym będziemy trzymać nasze kosmetyki. Przechowywanie perfum w łazience również nie jest dobrym pomysłem, ponieważ pod wpływem wilgoci i zmiennej temperatury, perfumy mogą utracić swoje zapachowe moce. Nie bez przyczyny stworzono toaletki - to właśnie one idealnie nadają się na miejsce do przechowywanie perfum.

Powietrze

Drugim z czynników zagrażających zapachowi naszych perfum jest powietrze. Tlenki zawarte w buteleczce, a także sam tlen, mogą zaszkodzić perfumom i skrócić ich żywotność. Większość perfum posiada jednak atomizery, co uniemożliwia przedostanie się powietrza do wnętrza flakonu. Jeżeli dana butelka nie posiada spryskiwacza, warto zastanowić się nad zakupem mniejszego flakonu i przelaniem go do opakowania z atomizerem. Dzięki temu będą nam służyć dłużej.

Światło

Każde działanie światła, sztucznego czy naturalnego, niszczy wiązki zapachowe. Dlatego przechowywanie perfum w ciemnych pomieszczeniach jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie perfum w ciemnej butelce, wykonanej z z nieprzezroczystego szkła. Te podstawowe czynniki, na które narażone są perfumy mogą zniszczyć nutę zapachową naszego ulubionego produktu. Starajmy się prawidłowo przechowywać perfumy, ponieważ w innym wypadku, nawet trwały zapach może szybko utracić swoją intensywność.