Infolinia 608 817 115

Rodzaje perfum, czyli co tak naprawdę mamy w domach…

Rodzaje perfum, czyli co tak naprawdę mamy w domach…

Zastanawialiście się kiedyś czym są perfumy? To nic innego jak rodzaj kosmetyków, który ma nadawać przyjemny zapach, który utrzymuje się na naszym ciele. Do podstawowych surowców, z których produkuje się perfumy zaliczamy wodę, alkohol etylowy oraz substancje zapachowe. W zależności od stężenia wyróżniamy kilka rodzajów perfum.

Mgiełki i wody kolońskie

Są to dwie najtańsze wersje perfum. Najmniejszą zawartość substancji zapachowych ma mgiełka. Wynosi ona od 0 % do 3 %. Mgiełka jest nietrwała, słabo pachnie i nie ma skomplikowanego składu. Zapachy mgiełek są proste i niemieszane ze sobą. Najczęściej są używane na plaży lub w ciągu dnia, celem odświeżenia. Mgiełki często są stosowane do spryskania włosów. Inaczej jest w przypadku wody kolońskiej. Koncentracja substancji pachnących wynosi od około 3% do 5%. Najczęściej w ich składzie można znaleźć składniki takie jak owoce cytrusowe czy trawę cytrynową. Głównie są stosowane przez mężczyzn, po goleniu, w celu odświeżenia. Krótko utrzymują się na skórze.

Woda toaletowa i woda perfumowana

Eau de toilette, czyli woda toaletowa jest bardzo często spotykana w perfumeriach i drogeriach. Jej zapach utrzymuje się dłużej na skórze, a w swoim składzie posiada od 5 % do 10% stężenia substancji zapachowych. Wśród klientów cieszą się największą popularnością. Woda toaletowa częściej jest wybierana przez męską część społeczeństwa. Woda perfumowana jest produktem droższym, z tzw. wyższej półki. W swoim składzie posiada stężenie 10-15%, maksymalnie 18%. Ze względu na mocniejszy niż woda toaletowa, zapach, częściej jest wybierana przez kobiety. Na skórze utrzymuje się maksymalnie kilka godzin.

Perfumy i ekstrakt z perfum

Najtrwalsze produkty o wysokiej jakości. Trwałe, długo utrzymujące się na skórze. O bardzo silnej nucie zapachowej i długim czasie wietrzenia. Ich cena jest dużo wyższa niż wody toaletowej z tej samej linii zapachowej. Ich poziom stężenia wynosi od 20 % do 40 %. Zapach perfum na ciele może utrzymywać się nawet do 48 godzin. Z kolei najsilniejszym rodzajem perfum jest ekstrakt. Ma on około 45 % substancji zapachowych, które są bardzo trwałe i długo utrzymują się na skórze. Ich trwałość może sięgać nawet kilku dni. Są też zdecydowanie najdroższe. Za 30 ml flakon możemy zapłacić nawet 8-10 tysięcy złotych. Ekstrakt z perfum najczęściej stosuje się na wyjątkowe okazje, odbywające się głównie wieczorami. Wybór perfum jest niezwykle ważny, gdyż to jak pachniemy ma znaczenie w codziennym życiu. W ciągu dnia stawiajmy na delikatniejsze zapachy wody toaletowej. Bardziej intensywne zastosujmy na wieczorne wyjścia.