Perfumy bez atomizera? Jak najbardziej! Korzystanie z perfum to prawdziwa sztuka.

Korzystanie z perfum to prawdziwa sztuka.

Nie tylko musimy je dobrze dobrać do okaji czy stroju, nie tylko musimy zadbać o ich właściwe przechowywanie, tak, aby nie wywietrzały zbyt szybko, ale także umieć się nimi posłużyć, gdy zabraknie atomizera…

Mniejsze fiolki i małe pojemności

Perfumy bez atomizera najczęściej są spotykane w przypadku najmniejszych wielkości. Wówczas producenci umieszczają perfumy w małej buteleczce, która zamykana jest korkiem z plastikowym zakończeniem. Są one najbardziej narażone na zepsucie. Najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić jest dotykanie palcami i nakładanie perfum bezpośrednio na dłonie. W ten sposób zanieczyszczamy kompozycję zapachową i doprowadzamy do jej wywietrzenia. Najlepiej byłoby posłużyć się czymś w rodzaju pipety, ot choćby wykonanej w warunkach domowych z patyczka higienicznego. W ten sposób przedłużymy żywotność próbki, choć i tak narażona na działanie powietrza zepsuje się dość szybko.

 

Wody kolońskie

W tym przypadku mamy do czynienia z kompozycją zapachową o stosunkowo najmniejszej koncentracji składników. Jeżeli mamy do dyspozycji dużą butelkę, możemy pozwolić sobie na aplikację wylewając trochę płynu na ręce. W ten sposób rozprowadzimy zapach po ciele. Jest to metoda nieekonomiczna, gdyż łatwo przesadzić z ilością perfum i zbyt szybko je zużyć. Woda kolońska ma to do siebie, że nie pachnie bardzo intensywnie. Jeżeli jest jednak inaczej można bardzo łatwo przesadzić.

Wody toaletowe

Jeżeli jednak mamy do czynienia z produktem wyższej jakości, który musimy szczególnie chronić przez wzgląd na koncentrację składników zapachowych, to musimy posłużyć się innym flakonem z atomizerem. Zwykle są one łatwo dostępne w sklepach. Dzięki temu kontakt produktu ze szkodliwym dla niego powietrzem jest ograniczony, a my mamy łatwość w aplikacji i zadowolenie z zapachu.
Używanie perfum wiąże się z pewnymi czynnościami, które musimy wykonywać, jeżeli chcemy cieszyć się ulubionym zapachem na dłużej. Problematyczne butelki i buteleczki bez atomizera muszą być odpowiednio używane, aby nie zepsuć kompozycji zapachowej, znajdującej się w środku.

Dodaj komentarz