Infolinia 608 817 115

Jak wybrać zapach dla mężczyzny ?

Jak wybrać zapach dla mężczyzny ?

Zapach dla mężczyzny

Perfumy są produktem, po który sięgamy coraz częściej, gdyż pozwalają nam podkreślić nastrój, osobowość. Jedne doskonale nadają się na wieczór, inne będą najpiękniej pachniały o poranku. Warto wiedzieć jednak kilka rzeczy o perfumach, które zdecydowanie ułatwią nam wybór odpowiedniego zapachu.

Perfumy klasyfikowane są w kilku podstawowych grupach. Wyróżniamy zapachy kwiatowe, cytrusowe, szyprowe oraz orientalne. Każde charakteryzują się odmiennymi składnikami i wonią, która w pełni uwalnia swój zapach dopiero po kilku godzinach. Czym zatem charakteryzują się poszczególne grupy zapachowe?

Zapachy kwiatowe są jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych grup perfum. Charakteryzują się niezwykłą delikatnością, a nutą wiodącą w tym przypadku jest zapach konkretnego kwiatu bądź całego bukietu kwiatowego. Dobrze komponują się z nutami owocowymi lub piżmem. Zapachy cytrusowe wyróżniają się orzeźwiającym zapachem. W ich skład wchodzą olejki eteryczne pochodzące z takim owoców jak na przykład cytryna bądź bergamotka. Zapachy szyprowe z kolei charakteryzują się ciężkością, która wynika z wykorzystania aromatu mchu dębowego. Idealnie komponuje się on z żywicą, różą a także paczulą. W przypadku zapachów orientalnych mamy do czynienia z aromatami korzennymi, w których wyczuwalna jest żywica, cynamon oraz kardamon.

Odpowiednia znajomość grup zapachowych perfum może pomóc w wyborze odpowiednich perfum. Wiedza ta sprawdzi się szczególnie, gdy wybieramy perfum dla kogoś – wówczas dużą pomocą będzie wiedza, jakie podstawowe grupy zapachowe należą do ulubionych. Warto również wiedzieć, iż perfumy posiadają nuty zapachowe, które stopniowo się uwalniają, dzięki czemu sam zapach również ewoluuje. Nuty zapachowe dzielą się na trzy kategorie. Pierwszą z nich jest nuta głowy, która wyczuwalna jest po rozpyleniu perfum. Zapach ten utrzymuje się około pół godziny. Kolejną jest nuta serca, która wyczuwalna jest przez dobrych kilka godzin. Ostatnią nutą jest bazowa, która pojawia się w momencie gdy zapach perfum w pełni rozwinie się na skórze. Warto zatem, testując zapach, odczekać kilka godzin, aby móc zdecydować, czy odpowiada on naszym upodobaniom.