Infolinia 608 817 115

Co szkodzi perfumom, czyli na co musimy uważać przy ich przechowywaniu?…

Co szkodzi perfumom, czyli na co musimy uważać przy ich przechowywaniu?…

Aby cieszyć się pięknym zapachem przez długi czas nie wystarczy kupić flakonu drogich perfum. Kwestią kluczową jest ich odpowiednie przechowywanie, gdyż zapach jest niezwykle łatwo ulotny, a „czas” potrafi zepsuć najwykwintniejsze kompozycje.

Temperatura
Podstawowy szkodnik perfum. Mówi się, że najważniejsza jest niska temperatura, ale przede wszystkim nie powinniśmy narażać perfum na jej zmiany. Trzymanie ich w lodówce i codzienne wyciąganie do użytku, sprawi, że wywietrzeją szybciej niż te trzymane w stałej temperaturze łazienki. Jeżeli planujemy na dłużej zachować jakiś zapach to lodówka i około 5o byłyby optymalne. W przeciwnym razie trzymajmy je w temperaturze pokojowej, zdala od źródeł ciepła.

Powietrze
Drugi z czynników zagrażających zapachowi naszych perfum. Różne tlenki w nim zawarte, a także sam tlen, mogą zaszkodzić perfumom i skrócić ich żywotność. Większość perfum posiada jednak atomizery, co uniemożliwia przedostanie się powietrza do wnętrza flakonu. Jeżeli dana butelka nie posiada spryskiwacza, należałoby zakupić mniejszy flakon i przelać je do niego, choć i podczas tego procesu należy bardzo uważać.

Światło
Każde działanie światła, sztucznego czy naturalnego, niszczy wiązki zapachowe. Dlatego przechowywanie perfum w ciemnych pomieszczeniach jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Idealnie jeżeli butelka jest wykonana z nieprzezroczystego szkła, choć małą niedogodnością jest wtedy niemożność sprawdzenia ile produktu pozostało we flakonie. Trzy podstawowe czynniki, na które narażone są perfumy mogą zniszczyć nutę zapachową naszego ulubionego produktu. Dlatego warto uważać na nie i neutralizować ich działanie, bądź po prostu zwracać na nie uwagę, aby cieszyć się przepięknym zapachem na długie miesiące, bądź lata.